KREATYWNY PRZEDSZKOLAK - KRETYWNE DZIECKO

198949417 1711817855686794 5610911390997552101 n

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z dwóch  najmłodszych grup wiekowych z  PRZEDSZKOLA GMINNEGO w CHOBIENI zrealizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,KREATYWNY PRZEDSZKOLAK- KRETYWNE DZIECKO"  w dniach 1.10.2020 – 30.05.2021r. ,,MISIE" oraz ,,ŻABKI" realizowały zajęcia tematyczne według podanego harmonogramu. Jedynymi wytycznymi wykonywanych prac, był ich temat oraz materiał, z którego miały być wykonane. Pozostałe działania były dowolne. Zależały od kreatywności i działań  twórczych dzieci. Raz w miesiącu dzieci realizowaly poszczególne działania:

Październik – JESIENNA MAKIETA, W TYM WYKONANIE POSTACI Z KASZTANÓW LUB ŻOŁĘDZI

Listopad – KREATYWNA INTERPRETACJA OBRAZU: VAN GOGH SŁONECZNIKI

Grudzień – WYPLATANE, PRZEPLATANE OZDOBY ŚWIĄTECZNO – ZIMOWE

Styczeń – WITRAŻE DLA BABCI I DZIADKA Luty – LODOWE KONSTRUKCJE

Marzec – NASZA MARZANNA

Kwiecień– WYPLATAMY KOSZYCZKI

Maj – SADZONKA DLA MAMY I TATY.

Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele mogli rozwijać umiejętności twórcze dzieci, pokazać dzieciom, że można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty,  zachęcać je, aby próbowały zrobić „coś z niczego”. Dodatkowo przedszkolaki  doskonaliły umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. Ponadto wykonywanie poszczególnych prac sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wytworów naszych prac.