Sok

IMG 20191008 095920

Dnia 08.10.2019r. grupy ,,Misie” i ,,Kotki” wspólnie wykonały sok owocowo-warzywny za pomocą wyciskarki do soków. Najpierw wspólnie przypomnieliśmy sobie, jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa podczas obsługi urządzeń elektrycznych. Następnie nazwaliśmy składniki które wykorzystywaliśmy oraz ułożyliśmy przepis na sok. W następnej kolejności dzieci przy asyście nauczyciela wykonały pyszny sok. Efekt końcowy był bardzo smaczny co przedszkolaki potwierdziły prosząc o dolewkę.

Dzięki takim zajęciom uświadamiamy dzieciom, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców oraz zachęcamy najmłodszych do zdrowego odżywiania się.