WARZYWNE STWORKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

20151006 124040 HDR

Chęć spożywania posiłków często zaczyna się w chwili, gdy dociera do naszych zmysłów przyjemny zapach znajdującego się w pobliżu jedzenia. A gdy jeszcze sprawiamy, że wygląda ono pysznie? Wtedy właśnie zaczynamy interesować się tym z czego jest ono zrobione. Gdy w październiku grupę starszaków odwiedziły różnorodne warzywa i owoce od razu wiedzieliśmy, że nie tylko chcemy ich skosztować, ale również zapragnęliśmy stworzyć z nich coś wyjątkowego. Pierwsze zajęcia o warzywach i owocach, które w różnej postaci trafiają do naszej spiżarni poświęciliśmy na omówienie wyglądu, faktury, kształtu każdego z nich. Następnie doskonaliliśmy umiejętności matematyczne, grupowaliśmy warzywa w różne grupy, przeliczaliśmy je, zastanawialiśmy się nad tym jakie przetwory możemy z nich wykonać. Sprawdzaliśmy, ile soku jest w pomidorze i jak go się robi? Jednym słowem z owocami i warzywami było nam wesoło. Ostatecznie postanowiliśmy wykorzystać pozostałe nam warzywa i owoce do wykonania pięknych i bardzo zdrowych warzywno- owocowych stworków. Choć nie było to łatwe zadanie nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem podjęły wyzwanie. A wszystkie powstałe stworki pięknie uśmiechały się do swoich twórców, przedszkolaków.

/Małgosia/