KONKURSOWY SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW

IMG 20190903 100509

Bracia Grimm zebrali wiejskie przysłowia, podania, legendy i artystycznie je opracowali. Ich dzieło ''Baśnie dziecięce i domowe'', wydane w 1812 roku, było przekładane na wiele języków świata i doczekało się licznych przeróbek.

W Polsce ukazały się po raz pierwszy w 1895 r. Zyskały one ogromne powodzenie wśród dzieci. I ty na pewno znasz bajki ''O Jasiu i Małgosi'', ''O śpiącej królewnie'', czy ''O Czerwonym Kapturku'' a na mniej znane zaprasza do Biblioteki Pani Małgorzata Hopej. Bibliotekarz, który to w miesiącu sierpniu w Bibliotece Publicznej w Nieszczycach zorganizował konkurs plastyczny, pt. ''Bracia Grimm dzieciom''. Konkurs był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, oraz klas I- VIII.

„Na konkurs wpłynęło 25 prac w 4 kategoriach wiekowych. Niezwykle miło mi było, przyjąć prace od wychowanków z Przedszkola Gminnego w Chobieni pod kierunkiem p. Małgorzaty Mały a było ich aż 14 prac. Również i moi artyści mnie nie zawiedli oddając 11 prac. Komisja oceniająca kierowała się, pomysłowością pracy, techniką wykonania oraz estetyką, czyli miała trudny wybór.

Najlepsze prace wykonali w:
Kategoria Dzieci od 3 do 4lat

1 miejsce - Fabian Kaleta
2 miejsce – Małgorzata Sroka
3 miejsce - Wiktoria Topolska

Kategoria Dzieci od 5 do 7 lat
1 miejsce – Martyna Breus ex aequo Michalina Cidyło ex aequo Wojciech Wojtera
2 miejsce - Jakub Kaleta ex aequo Maja Wojtera ex aequo Pola Zgobik
3 miejsce - Julia Kiełbowicz ex aequo Julia Majkaoska ex aequo Patryk Majkaoski
ex aequo Gabriela Sroka

Wyróżnienie- Damian Jarosz, Zuzanna Kociubińska, Hanna Płatek, Wojciech Płatek,
Wiktor Szulc, Barbara Zdobylak” *

* autor: Małgorzata Hopej

Nam natomiast niezwykle miło było gościć Panią Małgosię Hopej 3 września w naszych skromnych progach. Sprawiła ona wielką radość naszym dzieciom, wręczając piękne nagrody osobiście i tym samym motywując nasze dzieci do dalszego działania już na początku roku przedszkolnego. Wierzymy, że będzie to rok pełen sukcesów zwłaszcza tych edukacyjnych. Wszystkim dzieciom gratulujemy i prosimy o więcej tak pozytywnej radości.

Dyrekcja i nauczyciele przedszkola