Wycieczka do parku

DSC06436

Tak, Tak drodzy czytelnicy znaleźliśmy dnia 30.09.2019r. jesień. W trakcie wycieczki do pobliskiego parku doświadczyliśmy niemal wszystkich jej oznak. Były kasztany na ziemi, mnóstwo kolorowych liści, trujące grzyby, wiatr, skacząca wiewiórka i wietrzno- słoneczna pogoda. Piękno przyrody w najczystszej postaci.

Rozmowy o przyrodzie i niebezpieczeństwach z niej płynących zapewne uwrażliwią nasze przedszkolaki i pomogą im w obcowaniu z nią każdego dnia. Nie mogliśmy się zatem powstrzymać by nie skorzystać z dobrodziejstw jakie daje nam przyroda. Nazbieraliśmy liści, kasztanów a w przedszkolu ćwiczyliśmy nasze umiejętności matematyczne i kulinarne. Tak, tak nie tylko liczyliśmy zebrane dary, ale też układaliśmy z nich rytmy i ostatecznie w zabawie gotowaliśmy na niby zupę kasztanową. Po raz kolejny rozmawiając o tym, że niektórych darów jesieni nie należy spożywać. Pobyt na świeżym powietrzu był wyczerpujący ale bardzo pouczający. Dzieci doskonale przygotowane przez rodziców, w odpowiednich do pogody strojach były podczas wycieczki bardzo aktywne. Ponieważ nasz park jest bardzo blisko to za pewne odwiedzimy go jeszcze nie jeden raz. Za każdym razem odkrywając jednak w nim coś nowego, dla naszych przedszkolaków ciekawego i pouczającego. Bo „Każdy dzień jest inny i niesie ze sobą nowe przyrodnicze doświadczenia”.

Grupa „Słoneczka” i Dyrekcja Przedszkola