Lekcja muzyki

DSC06443

Dzień 6 października w grupie „Słoneczka” można zdecydowanie ocenić na 6 z plusem.Tego dnia nauczyciele z Przedszkola Gminnego w Chobieni przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów Westerplatte  zorganizowali dla naszych wspaniałych dzieci lekcję muzyki. Było to działanie mające na celu wspólną celebrację „ Dnia muzyki” który to przypada na dzień 1 października. Pierwsze skrzypce grał oczywiście nauczyciel Pan Ireneusz Wojdyło, który w sposób profesjonalny zainteresował „dźwiękiem” nawet najbardziej niezainteresowanych przedszkolaków.

Ach, ile było tam zabawy z dźwiękami, ruchu przy muzyce i ciekawych instrumentów które mieliśmy przyjemność nie tylko zobaczyć ale i też na nich zagrać. Spotkanie to było nie tylko bardzo interesujące, pozwoliło nam również w bardzo sprzyjających warunkach zobaczyć jak będzie wyglądała nauka po przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych zabawach, słuchały i śpiewały wspólnie świetnie dobranego repertuaru. Były utwory J. Czajkowskiego oraz  świetnie wszystkim znany utwór  dla dzieci, pt. „ Kurki Trzy”, ulubiony utwór Jana Pawła II, pt. „Barka”  i wiele  innych utworów o miłości w tonie muzyki nie tylko hiszpańskiej.

Przedsięwzięcie godne polecenia, dzieci wracając do przedszkola opowiadały o tym na jakich instrumentach chciałyby grać w przyszłości. Kto wie być może tego dnia w sercu choć jednego z naszych przedszkolaków zasiano tak wielką miłość do muzyki, że w przyszłości będzie on cenionym na świecie muzykiem. Zdecydowanie tego właśnie sobie jako nauczyciele życzymy. Podziwiać sukcesy swoich uczniów jest niezwykle przyjemnie.

Nauczyciele grupy „Słoneczka” i Dyrekcja Przedszkola Gminnego w Chobieni