Profilaktyka próchnicy

IMG 0682

Problem próchnicy corocznie dotyka coraz więcej dzieci i młodzieży. Choroba ta dotyczy nie tylko uzębienia, ale ma również negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa higiena jamy ustnej, wysokie koszty leczenia stomatologicznego oraz brak odpowiednich nawyków u dzieci i kontroli rodzicielskiej.

Biorąc pod uwagę znaczną liczbę dzieci, zmagających się z problemem próchnicy zębów, konieczne jest podjęcie działań mających na celu walkę z tą chorobą.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowany został program profilaktyki próchnicy zębów u dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Lubińskiego, w którym bierze udział nasze Przedszkole. Celem programu jest podniesienie świadomości oraz edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i zębów oraz konieczność regularnych przeglądów w gabinecie stomatologicznym.

Przedszkolaki codziennie po posiłku myją zęby w obecności nauczycieli oraz otrzymują wskazówki dotyczące właściwego szczotkowania.