Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

received 186019503701513

5 listopada w naszym przedszkolu wszystkie grupy uczestniczyły w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Był to doskonały moment, aby przypomnieć sobie o niektórych z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

Ten dzień był pełen radości. Dzieci przebrane za bajkowe postaci uczestniczyły w różnorodnych i ciekawych zabawach, dopasowywały postaci do bajek z których pochodzą, odgadywały bajki po ich charakterystycznych piosenkach, rozwiązywały interaktywne quizy na temat znajomości bajek i ich postaci. Nie zabrakło również tańców i śpiewu przy bajkowych hitach.

Wydarzenie to sprawiło przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniało jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.