AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” W NASZYM PRZEDSZKOLU

20151001 101628 HDR

Koniec września i początek października to czas kiedy nasze przedszkolaki przeprowadzały generalne porządki w okolicach naszego przedszkola. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z nauczycielami i opiekunami uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata”. Akcja ta jak co roku miała na celu kształtowanie odpowiednich postaw promujących dobre nawyki proekologiczne w naszym życiu codziennym.

Dzieci w trakcie zajęć uczyły się rozróżniać odpady, wspólnie je sortowały oraz rozmawiały z nauczycielami o potrzebie właściwego ich utylizowania. Chętnie też wykonywały różnorodne prace plastyczne z przygotowanych przez nauczycieli surowców wtórnych. Akcja cieszyła się nie małym zainteresowaniem a nasze maluchy do dziś próbują stwarzać różne rzeczy z niczego, wykorzystując na co dzień stare gazety, nakrętki, plastikowe kubeczki, czy też kartoniki. Tworząc pożyteczne w przedszkolu przedmioty, tj. kosze na papier, przyborniki na kredki, kartonowe samochodziki, itp. Akcja okazała się nie tylko zaskakująco ciekawa, ale również bardzo pozytywnie wpłynęła na kreatywność wszystkich przedszkolaków.

/opiekunowie przedsięwzięcia: Wszyscy nauczyciele i opiekunowie/