Wycieczka do Dziewina

1

Wycieczka do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie odbyła się na początku października. Zorganizowano ją w ramach realizacji zagadnień zawartych w  Programie Ekologicznym.  Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z odnawialnymi źródłami energii takimi jak elektrownie wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła oraz wzbogacenie wiadomości z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

Odwiedzając „Dziuplę Asi”  za sprawa sympatycznej Pani Joanny, Przedszkolaki poznały miejsca pożyteczne dla owadów. Oglądały kolorowe domki dla motyli, trzmieli i biedronek . Obserwowały przez lupy i powiększające ekrany rośliny i pokrywające je krople wody. Za pomocą dotyku rozpoznawały jesienne okazy przyrodnicze (kasztany, szyszki, żołędzie); dopasowywały naturalne okazy liści do drzew, z których pochodzą; rozwiązywały zagadki i zadania o tematyce ekologiczno-przyrodniczej. Spacerowały po ogrodzie i sadzie, nazywając napotkane krzewy, drzewa i ich owoce.

Uczestniczyły również w warsztatach plastyczno-technicznych: projektowały suknie dla Pani Jesieni, malowały farbami i kredkami jesienne obrazki; tworzyły kasztanowe ludziki, bukiety z liści.

Ostatnim punktem programu wycieczki były zajęcia taneczno-rytmiczne. Dzieci z ogromnym entuzjazmem włączyły się w zabawy muzyczno-ruchowe i odtwarzały układy taneczne.

Podsumowując, wyjazd do Dziewina  obfitował licznymi atrakcjami i niezwykle ciekawymi zajęciami, które wpłynęły na wzbogacenie i poszerzenie wiadomości oraz uwrażliwienie dzieci na konieczność dbania o środowisko naturalne.