Bezpieczne wakacje

DSC00406

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci spędzając wakacje nad wodą, w górach, czy w domu muszą pamiętać o tym, aby po czasie odpoczynku wrócić całe i zdrowe do przedszkola.

W związku z tym, we wszystkich grupach wiekowych przeprowadzono zajęcia przypominające i utrwalające podstawowe zasady bezpieczeństwa. Podczas cyklu zajęć dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z czasu wolnego nad wodą, w górach czy w mieście. Utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, pieszo, na rowerze czy innych sprzętach. Przypominaliśmy dzieciom, by zachowały szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci uczyły się również jak należy prawidłowo wezwać pomoc w sytuacji niebezpiecznej oraz utrwaliły numery alarmowe. Nie zapomnieliśmy również przypomnieć sobie, jak należy zachować się podczas burzy oraz jak bezpiecznie przebywać na słońcu. Podsumowaniem cyklu zajęć była projekcja filmu dotyczącego tematu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks czy nowe przygody. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego, jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Życzymy udanych wakacji!!!