KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA JUŻ OD PRZEDSZKOLA

-W jakim kraju?

W polskiej ziemi. […]”

Władysław Bełza

Ten jakże bliski naszemu sercu wiersz, znany dosłownie przez każdego polaka. W pełni oddaje wszelkie nasze uczucia jakimi darzymy nasz wspaniały kraj- Polskę. To właśnie miłość do naszej ojczyzny karze nam wszystkim już od najmłodszych lat pielęgnować patriotyczne postawy u naszych dzieci. Doskonałą sposobnością ku temu jest wspólne obchodzenie świąt narodowych. Nasze przedszkolaki 12 listopada świętując Święto Niepodległości wybrały się po raz kolejny do Biblioteki Publicznej w Chobieni. Kolejne zajęcia edukacyjno- czytelnicze, pt. „Polska mój kraj” utrwaliły naszym maluchom wiedzę zarówno z zakresu naszych symboli narodowych, jak również i historii naszej ojczyzny. Po wysłuchaniu wykładu i wspólnym odśpiewaniu hymnu dzieci udały się z pochodem pod pomnikpoświęconyofiarom wojen, znajdujący się w rynku w Chobieni. Tam wspólnie z Panią odpaliły znicz i po chwili zadumy, jeszcze raz zaśpiewały nasz hymn. Naszą przyszłością są dzieci, ważne by pamiętały naszą historię. Ona jest nie tylko ciekawa, ale też i bardzo pouczająca.

/Małgosia/