Wiosennie u ŻABEK

DSC04317

Marzec to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się z wiosną. W związku z tym dzieci z grupy Żabki rozmawiały o charakterystycznych zmianach w przyrodzie, jakie zachodzą w okresie przedwiośnia – o zwiastunach wiosny, o pierwszych wiosennych kwiatach, o powracających do nas ptakach. Zainteresowanie tematem zachęciło wszystkich do „podglądania” budzącej się do życia przyrody. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po okolicznych ogródkach szukając pierwszych wiosennych kwiatów.

W drodze powrotnej nazbierały kwitnące już fiołki, z których zrobiony został bukiecik. Udało nam się również zasadzić prymulki do doniczki. Przedszkolaki przez cały ten okres przynoszą do sali wiosenne kwiaty, przez co utworzony został wiosenny kącik przyrody. Nasz kącik przyrody jest piękną wiosenną ozdobą naszej sali, a my codziennie rano przychodząc do przedszkola z zaciekawieniem biegniemy by zobaczyć jak nasze rośliny i kwiaty codziennie się zmieniają i pięknie rosną. Dzieci pamiętają także o podlewaniu roślin. Tego typu działania uczą dzieci od najmłodszych lat aktywnego poznawani przyrody i jej poszanowania…..Oczywiście nadal będziemy uzupełniać nasz kącik wiosenny o nowe hodowle i okazy.