Oglądamy papugi

IMG 20190403 092901

Dnia 03.04 grupy Słoneczka i Sówki wybrały się na pieszą wycieczkę do prywatnej hodowli papug w miejscowości Chobienia. Dzięki życzliwości p. Jończyk dzieci miały możliwość obserwacji papug, ok. 50 osobników, z różnych gatunków min. papugi faliste, nimfy, mnichy, górskie, barabandy rozelle białolice, rozella królewska, modrolotki. Papugi zachwyciły dzieci różnorodnością ubarwienia oraz sposobem zachowania. Niektóre z nich maja imiona np. Józek, Zośka, Blu, Gwizdołek, Bandi.

Przedszkolaki miały za zadanie odnaleźć poszczególne gatunki zgodnie z ilustracją, z czym świetnie sobie poradziły. Pan Jończyk przygotował dla dzieci mnóstwo interesujących ciekawostek na temat zachowań papug. Grupy miały możliwość obejrzenia budek lęgowych, w których ukryte były młode papużki. Zapoznały się ze sposobem karmienia ptaków oraz dowiedziały się, jak należy prawidłowo zadbać o papugi trzymane w warunkach domowych. Dzieci przygotowały skromne podziękowanie za zaproszenie w formie ziaren, owoców i warzyw dla skrzydlatych przyjaciół. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.