Magiczna moc bajek

IMG 20191007 130843

W roku szkolnym 2019/2020 grupa ,,Kotki” bierze udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym ,,Magiczna moc bajek” czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy, kształtowanie postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością. Projekt będzie realizowany do końca maja 2020 roku. W ramach realizacji projektu dzieci wraz z nauczycielem będą podejmować różnorodne działania, dzięki którym, będą aktywnie odkrywać rzeczywistość, zdobywać wiedzę i umiejętności, utożsamiać się z innymi i ich problemami.

W październiku grupa zrealizowała pierwszy z VII modułów projektu. Najpierw po przeczytaniu przez starszą koleżankę bajki pt. ,,Kopciuszek” w grupie odbył się ,,Dzień Czyścioszka”, polegającym na generalnych porządkach w sali ,,Kotków”. Działania te miały na celu uświadomienie najmłodszym, że musimy razem dbać o nasze wspólne dobro. Następnie dzieci wykonały zadanie zatytułowane ,,Pracuś”, polegające na zaprojektowaniu i samodzielnym wykonaniu odznaki, celem nagrodzenia na koniec dnia najbardziej pomocnego przedszkolaka. Dodatkowo w ramach systematycznej współpracy w realizacji tego projektu ,,Kotki” zachęcają rodziców do udziału w zajęciach czytelniczych ,,Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”, poprzez wspólne czytanie bajek, baśni, opowiadań. Zapraszamy do współpracy.