„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” GRUPA „Słoneczka’’

IMG 20191014 091527

I SPOTKANIE CZYTELNICZE Z NASZYM RODZICEM PANIĄ ANNĄ PIASECKĄ

Dzień 14 października to czas który kojarzy nam się głównie z Dniem Nauczyciela, oj tak! Z całego serca dziękuje Pani Annie, że tego dnia zaszczycając nas swoją obecnością sprawiła, że na twarzy wszystkich z nas pojawił się uśmiech. A czym był spowodowany? U mnie oczywiście błogim „lenistwem” gdyż zajęcia czytelnicze do których Pani Ania się przygotowała, były tak absorbujące, że tego dnia wyjątkowo nie musiałam angażować się w pracę dydaktyczną z naszymi dziećmi. Pani Anna odwiedziła nas w towarzystwie „Misia Uszatka", pierwszego z misiowych bohaterów których przygotowaliśmy w tym roku dla naszych dzieci wspólnie z rodzicami.

Było super, dzieci chętnie słuchały czytanych opowiadań autorstwa Cz. Janczarskiego o sympatycznym misiu z przyklapniętym uszkiem. Następnie wspólnie wykonały piękne „Mandalowe Misie”. Ostatecznie obejrzały bajkę, pt. „Miś Uszatek” i zrobiły sobie misiowe zdjęcie w towarzystwie naszego gościa. Oj tak, niewiele trzeba by świat dziecka był barwny, kolorowy i pełen radości. Naprawdę niewiele, wspominając to wydarzenie wiemy, że wystarczy tylko troszkę chęci i obecności w życiu naszych dzieci. Dobra książka w połączeniu z dobrym i życzliwym człowiekiem to skarb tego świata, który nie łatwo odnaleźć. Tym bardziej cieszymy się, że w naszej grupie takie skarby istnieją.