SPOTKANIE Z LISTONOSZEM „DZIEŃ LISTONOSZA”

1

Był również i u nas. Codziennie, czy to w pogodę, czy też nie. Uparcie dostarcza listy, paczki i ważne informację mieszkańcom okolicznej gminy Ścinawa. U nas jednak był w nieco innym celu, Pan Przemysław Mały pracownik Urzędu Pocztowego Nr 1 w Lubinie dnia 16 października 2019r. odwiedził nasze przedszkole, aby opowiedzieć przedszkolakom nie tylko o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy listonosza. Przede wszystkim będąc pasjonatem historii chciał opowiedzieć dzieciom o bardzo pięknej historii Poczty Polskiej.

Były opowieści o królach którzy pocztę stworzyli, o starych monetach, pierwszych dyliżansach, pierwszych znaczkach i kartkach pocztowych, powozach i wójtach, tzw. „Poczta Królewska”. Byli też walczący pracownicy „Poczty Gdańskiej” oraz „ Poczta Powstańcza”. Na koniec opowieści Pan Przemysław z uśmiechem pozwolił naszym przedszkolakom przymierzyć czapkę i wielką torbę listonosza. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. W trakcie spotkania przedszkolaki wspólnie z Panem listonoszem uczyły się prawidłowo adresować list do naszej Pani Dyrektor. Och… jak wiele radości sprawiła nam odpowiedź od niej. Tzn. prezent od Pana listonosza - paczka cukierków dotarła do nas chwilę po tym jak Pan Przemysław wrócił od Pani Dyrektor z wiadomością, że list został doręczony. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę, pt. „Przygody Panny Kreseczki- Poczta” i podziękowaliśmy naszemu miłemu gościowi.