REGIONALNIE ZNACZY FAJNIE TWORZENIE KORALI W GRUPIE SŁONECZKA

IMG 20191104 080335

Dnia 5 listopada 2019 w ramach zajęć przedszkolnych inspirowanych blokiem tematycznym „Odkrywam świat wokół mnie” dzieci z grupy „Słoneczka” poznając regionalne stroje ludowe i przygotowując się do uroczystości z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości tworzyły piękne czerwone korale które zdobiły ich stroje galowe podczas uroczystości. Było to przedsięwzięcie możliwe do realizacji dzięki wsparciu rzeczowym Pani Małgorzaty Dudek która to wsparła naszą grupę zaopatrując nas w ok 250 drewnianych koralików. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podczas zajęć popołudniowych pokolorowały koraliki wspólnie z nauczycielem a następnie następnego dnia doskonaląc swoje umiejętności matematyczne w trakcie zajęć głównych nawlekły na swoje sznureczki po 10 sztuk korali. Oj… liczenie nie było zbyt łatwe ale dobrze, że na rodziców można było liczyć. Dzięki czemu pięknie wyglądały nasze małe „Dolnoślązaczki” w trakcie spotkania z zespołem ludowym „Sasanki” oraz wójtem Panem Adrianem Wołkowskim.