SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

1

Dzień 4.12.2019r. spędziliśmy wspólnie z Panem Łukaszem Ślęk. Tego dnia ten wspaniały i bardzo odważny człowiek odwiedził nasze przedszkole by wszystkim dzieciom przedstawić tajniki wykonywanego przez siebie zawodu. Z wielkim zaangażowaniem, odwagą i szczerym uśmiechem zaprezentował naszym dzieciom na czym polega ciężka praca górnika. Dlaczego jest tak ważna? I ile ciekawostek przyrodniczych za sobą niesie? Jak jest wykonywana? I po co ? Na te i wiele innych pytań Pan Łukasz udzielił nam odpowiedzi. Uśmiech w trakcie przymierzania „czako” i wielkie skupienie podczas spotkania. No cóż tu dużo pisać, nasz gość spisał się na medal. Ostatecznie na koniec spotkania wspólnie z nauczycielem nasz górnik przeczytał nam opowiadanie i został nagrodzony podziękowaniem. No cóż, po spotkaniu pozostały miłe wspomnienia.

Rąbek wiedzy ukryty w minerałach, wzbudził niewątpliwie ciekawość na temat tego co znajduje się głęboko pod ziemią. My jesteśmy natomiast pewni, że w Panu Łukaszu jest ukryte wspaniałe i dobre serce które niewątpliwie w całości oddał nie tylko swojej rodzinie ale również i innym wyjątkowym osobowościom uczęszczającym do naszego przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy za odwagę i zaangażowanie a przede wszystkim za wzorowy przykład. Współpraca z Panem jest ogromną przyjemnością. Zatem życzymy „Tylu wyjazdów co zjazdów pod ziemię, aby nigdy św. Barbara dbać o Pana nie przestała”.