Zakodowany kalendarz adwentowy u Sówek

IMG 20191104 105959

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to radosny czas również w przedszkolu.

Dzieci ubierają choinkę, pieką i ozdabiają pierniczki, robią świąteczne ozdoby , jak również czekają na….. Świętego Mikołaja. Grupa Sówek w ramach przedświątecznych zadań realizuje również projekt Kalendarza Adwentowego. Rozpoczęliśmy od utworzenia i ,,zamontowania” naszego kalendarza w sali oraz umieszczenia na nim bombek z zadaniami na każdy dzień. Wyzwanie ,,Kalendarza Adwentowego” jest jednocześnie konkursem ogólnopolskiej edycji programu pt. ,,Uczymy dzieci programować” , do którego zgłoszona została grupa Sówki.

Dzień zaczynamy od odnalezienia na naszym kalendarzu odpowiedniej literki, czyli daty danego dnia , po czym sprawdzamy, jakie zadanie się tam ,,kryje”. I tak dzieci rozwiązuję dyktanda graficzne z wykorzystaniem maty do kodowania, segregują obrazki według kategorii, wędrują po macie za pomocą wyznaczonych dróg – kształtują orientację przestrzenną, układają sudoku na macie za pomocą obrazków i kolorowych kubeczków, czy układają rytmy z obrazków świątecznych. Realizacja każdego zadania pozwala nam kształtować wiele umiejętności, ale przede wszystkim dostarcza nam wielu pozytywnych wrażeń i radości. Jest tak kolorowo, różnorodnie, dzieci wcielają się np. w postać św. Mikołaja, który wędrując po macie , zbiera prezenty….można poczuć się jak bohater gry komputerowej.

Do zakończenia projektu czeka nas jeszcze wiele zadań, a po nowym roku nastąpi

- rozstrzygnięcie konkursu ! Więc trzymajcie kciuki kochani!