Sprzątanie świata

IMG 20210917 103933

W dniu 17 września nasze przedszkolaki już po raz kolejny wzięły udział  w akcji „Sprzątanie świata  - Polska”  której koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Myślę, więc nie śmiecę”, a jej celem było skłonienie do refleksji, że odpady zaśmiecające środowisko stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Chodzi więc przede wszystkim o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowane wyruszyły spod przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im wcześniej terenu. Najmłodsze grupy posprzątały przedszkolny plac zabaw, natomiast starsze grupy zajęły się parkiem oraz Rynkiem i terenem wokół Zamku.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich przedszkolaków udało się zebrać pokaźną ilość śmieci, które następnie zostały posegregowane do odpowiednich pojemników.

Mamy nadzieję, że udział w tej akcji i zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.