STWORKI Z FIGUR GEOMETRYCZNYCH

20150917 134227 HDR

We wrześniu grupa starszaków doskonaląc swoja wiedzę w zakresie kompetencji matematycznych zmierzyła się z figurami geometrycznymi. Walka była zacięta bo czym, że te figury są? A po co one są? I dlaczego jest ich tak wiele w koszyku naszej pani? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy podczas realizacji jednych z wielu zajęć przedszkolnych.

Liczyliśmy, liczyliśmy, nazywaliśmy figury. Rozmawialiśmy o tym do czego one są człowiekowi właściwie potrzebne. Aż w końcu zrozumieliśmy, że figury to nie tylko umowne kształty, ale podstawa do tworzenia wielkich różnokształtnych budowli. Dla nas jednak w przedszkolu były one doskonałym pomysłem na naukę poprzez zabawę, dzięki której odwiedziły nas geometryczne stworki.

/Małgosia/