SPOTKANIE Z LISTONOSZEM „DZIEŃ LISTONOSZA”

1

  Był również i u nas. Codziennie, czy to w pogodę, czy też nie. Uparcie dostarcza listy, paczki i ważne informację mieszkańcom okolicznej gminy Ścinawa. U nas jednak był w nieco innym celu, Pan Przemysław Mały pracownik Urzędu Pocztowego Nr 1 w Lubinie dnia 16 października 2019r. odwiedził nasze przedszkole, aby opowiedzieć przedszkolakom nie tylko o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy listonosza. Przede wszystkim będąc pasjonatem historii chciał opowiedzieć dzieciom o bardzo pięknej historii Poczty Polskiej.

  Były opowieści o królach którzy pocztę stworzyli, o starych monetach, pierwszych dyliżansach, pierwszych znaczkach i kartkach pocztowych, powozach i wójtach, tzw. „Poczta Królewska”. Byli też walczący pracownicy „Poczty Gdańskiej” oraz „ Poczta Powstańcza”. Na koniec opowieści Pan Przemysław z uśmiechem pozwolił naszym przedszkolakom przymierzyć czapkę i wielką torbę listonosza. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. W trakcie spotkania przedszkolaki wspólnie z Panem listonoszem uczyły się prawidłowo adresować list do naszej Pani Dyrektor. Och… jak wiele radości sprawiła nam odpowiedź od niej. Tzn. prezent od Pana listonosza - paczka cukierków dotarła do nas chwilę po tym jak Pan Przemysław wrócił od Pani Dyrektor z wiadomością, że list został doręczony. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajkę, pt. „Przygody Panny Kreseczki- Poczta” i podziękowaliśmy naszemu miłemu gościowi.

 

czyste1

czyta

malymis

adidas nmd xr1 triple white adidas nmd xr1 triple white release date nice kicks x adidas nmd nmd nice kicks adidas nmd die tye nice kicks adidas nmd bape x adidas nmd kaws adidas yeezy customs bape x adidas nmd r1 release date bape x adidas nmd release dates adidas nmd tan coming soon adidas nmd r1 primeknit french details adidas nmd tan tan adidas nmd adidas nmd tan release adidas nmd chukka black blue red adidas nmd chukka og comparison adidas nmd chukka boost adidas nmd city sock white grey