Dzień Osób Niewidomych

received 1045060930226265
Dzień Osób Niewidomych - realizacja Ogólnopolskiego Projektu " Każdy inny - wszyscy równi"
 
 13 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych. W tym roku dzieci z naszego przedszkola- grupa Słoneczek i Kotków- przyłączyli się do tego wydarzenia w ramach realizacji kolejnego zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi". 
Dzieci zapoznały się z filmem „N jak niewidomy”. Poznały zasady zachowania się w towarzystwie osób niewidomych, trudności jakie te osoby napotykają w codziennym życiu, dowiedzieli się jak osobom niewidomym pomaga pies przewodnik i do czego służy im biała laska. Zapoznali się z alfabetem Braille'a- poszukiwali go w przedmiotach codziennego użytku np. na opakowaniach od leków. Z zasłoniętymi oczami za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawali rożne rzeczy. Podczas zabawy " Gdzie idę?" z zawiązanymi oczami pokonywali drogę zgodnie z instrukcją przewodnika. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzić poprzez własnoręcznie zrobione symulatory, jak widzą osoby z przeróżnymi zaburzeniami wzroku.
  Była to lekcja empatii wobec osób niepełnosprawnych i okazja doświadczenia przeciwności, z jakimi zmagają się osoby niewidome.

czyste1

czyta

krea

f l4f89d

Zrzut ekranu 2023 11 27 222701

adidas nmd xr1 triple white adidas nmd xr1 triple white release date nice kicks x adidas nmd nmd nice kicks adidas nmd die tye nice kicks adidas nmd bape x adidas nmd kaws adidas yeezy customs bape x adidas nmd r1 release date bape x adidas nmd release dates adidas nmd tan coming soon adidas nmd r1 primeknit french details adidas nmd tan tan adidas nmd adidas nmd tan release adidas nmd chukka black blue red adidas nmd chukka og comparison adidas nmd chukka boost adidas nmd city sock white grey