Jesteś tutaj: Start



Podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chobieni nie zabrakło artystycznych emocji. Dzieci z przedszkolnej Grupy Teatralnej zaprezentowały piękne przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Publiczność miała także okazję obejrzeć świąteczny spektakl „Dary dla Jezusa” w wykonaniu dzieci z grup Słoneczka i Motylki. Występy najmłodszych zostały nagrodzone gromkimi brawami i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.
W ramach przygotowań do Finału w przedszkolu prowadzona była również zbiórka przedmiotów na licytację oraz kiermasz. Dzieci wraz z rodzicami chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję, wspierając tym samym szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piątek 23 stycznia do naszego przedszkola zawitało kino sferyczne. Dzieci miały okazję obejrzeć film "Niedźwiedź polarny" i poczuć jak gdyby sami byli uczestnikami niezwykłej podróży.

W dniach 20-22 stycznia odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka, które na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci, jak i zaproszonych gości. To wyjątkowe święto było okazją do wspólnego spotkania, wzruszeń oraz radosnego celebrowania więzi międzypokoleniowych.
Starsze grupy przedszkolne zaprezentowały przygotowane z wielkim zaangażowaniem występy artystyczne w sali widowiskowej Świetlicy w Chobieni. Były wiersze, piosenki i tańce, nagradzane gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie ugościły ich słodkim poczęstunkiem.

Podczas styczniowego koncertu muzycznego nasze przedszkole wypełniło się dźwiękami Dzikiego Zachodu, a dzieci przeniosły się w muzyczną podróż pełną energii i radości.
Mali słuchacze mieli okazję poznać brzmienie gitary oraz banjo, dowiedzieć się, jak są zbudowane te instrumenty i jak powstaje ich charakterystyczny dźwięk. Nie zabrakło także aktywnego udziału – klaskania i rytmicznych zabaw w rytmie country.

W piątek 19 grudnia w naszym przedszkolu odbył się spektakl profilaktyczny „Co w uszach gra?” w wykonaniu Grupy T z Torunia, który obejrzały wszystkie przedszkolaki.
Przedstawienie dotyczyło radzenia sobie z emocjami oraz rozwijania empatii wobec innych.
Wszystkim bardzo się podobało.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Komorek - Ziółkowskiej ze sklepu "Rodzinka" za słodki podarunek z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla naszych przedszkolaków.

W czwartek 18 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć wyjątkowe przedstawienie pt . „Królowa Śniegu” w wykonaniu dzieci z naszego przedszkolnego Koła Teatralnego.
Mali aktorzy zachwycili publiczność swoim talentem, zaangażowaniem i świąteczną atmosferą, wprowadzając nas w magiczny nastrój Bożego Narodzenia.
Po południu przedstawienie zostało zaprezentowane rodzicom naszych małych aktorów.
Serdecznie gratulujemy dzieciom oraz dziękujemy nauczycielom za wspaniałne przygotowanie tego pięknego występu!
Czytaj więcej: Występ dzieci z Przedszkolnego Koła Teatralnego pt. "Królowa Śniegu"

Szanowni Rodzice i Przedszkolaki!
Serdecznie dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie, życzliwość i wsparcie okazane podczas zbiórki słodyczy i drobnych upominków na rzecz dzieci z PCPR w Lubinie. Dzięki Waszym otwartym sercom i chęci niesienia pomocy udało się zgromadzić wiele słodkich upominków, które sprawią radość dzieciom.
Państwa postawa jest pięknym przykładem empatii i wrażliwości na drugiego człowieka, a także cenną lekcją dla naszych przedszkolaków, uczącą ich, jak ważne jest dzielenie się i pomaganie innym.
Z całego serca dziękujemy za współpracę, dobroć i okazane wsparcie.

Grupy Motylki, Słoneczka i Sówki wzięły udział w konkursie "Magia Świąt w kolorach" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Chobieni i zostały nagrodzone. Dzieci z grupy Sówki odebrały nagrody i dyplomy w imieniu pozostałych grup przedszkolnych podczas wizyty w bibliotece.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

W sobotę 13 grudnia dzieci z grup Motylki i Słoneczka wzięły udział w wyjątkowym przedstawieniu świątecznym ,,Zachowajmy Człowieczeństwo" przygotowanym przez Teatr na Końcu Świata. Część przygotowana przez dzieci ,,Dary dla Jezuska" wprowadziła wszystkich w magiczną, bożonarodzeniową atmosferę pełną radości, ciepła i świątecznych wartości.
Szczególnym momentem spotkania było wspólne kolędowanie, podczas którego wszyscy razem śpiewali znane kolędy i pastorałki. Ten radosny czas sprzyjał integracji, budowaniu świątecznej atmosfery oraz wzmacnianiu poczucia wspólnoty.
Udział w spektaklu był dla przedszkolaków nie tylko wspaniałą rozrywką, ale również okazją do rozwijania wrażliwości artystycznej oraz poznawania tradycji świątecznych. Spotkanie z teatrem dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i radości.

12 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe, pełne świątecznej atmosfery warsztaty tworzenia stroików bożonarodzeniowych. Dzieci wraz z rodzicami wykazały się ogromną kreatywnością, a sala wypełniła się zapachem gałązek świerkowych, świąteczną muzyką i radością ze wspólnego tworzenia.
Powstały przepiękne, kolorowe stroiki, które na pewno wprowadzą magię świąt dla podopiecznych hospicjum w Lubinie.
Każde z dzieci mogło również wykonać dla siebie kolorową torbę z motywem świątecznym.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i ciepłą atmosferę. To był naprawdę wyjątkowy czas!